obrPožární sport

Soutěžní družstvo mužů vzniká někdy v 90. letech minulého století. Po těžkých začátcích se družstvo probojovalo mezi špičku v kraji i v celé České republice. Dorostenci již přesáhli věk, aby se mohli soutěží v této kategorii zúčastnit, tak přecházejí do kategorie dospělých. I teď máme vysoké cíle a chceme navázat na úspěšnost bývalého mužstva.


Rok 2009 jsme odstartovali tréninky v měsíci dubnu. Měsíc poté, 23.5. 2009, jsme se zúčastnili naší první soutěže, a to na domácím Memoriálu Miroslava Voženílka ml., kde jsme obsadili 3. a 6. místo. První pokus nám vyšel podle našich představ, ale při druhém pokusu se chlapům ,,vzadu" nepodařilo nabrat vodu na poprvé. 6. června jsme vyjeli na soutěž do Libotova o Libotovský pohár. Zde jsme po nezdařilém pokusu obsadili 9. místo. Chyba nastala u rozdělovače, když se rozpojila hadice B a s ní utekly i všechny naděje na vítězství. Chybama se ale učíme! V červnu se také dalo dohromady družstvo žen a začaly společně trénovat. 18. července vyrazily ženy na soutěž do obce Velký Vřešťov. Zde obsadily krásné druhé místo. Pro zpestření ,,podstoupilo" družstvo našich žen také speciální požární útok, který začínal štafetou v pití půl litru piva. 1.8. se naše ženy zúčastnily také soutěže v Markoušovicích. Zdálo se, že tento krásný den bude jako stvořený pro soutěžení. Ovšem ostatní družstva byla jiného názoru. Účast byla velmi, velmi nízká. Dorazili jsme pouze my a , samozřejmě, domácí družstvo. V kategorii žen bojovali naše ženy pouze sami se sebou, takža obsadit první místo nebyl tak velký problém. Po dohodě s některými ženami jsme vytvořili i smíšené družstvo, se kterým jsme se umístili na druhém místě.


Dorostenci začali svoji opravdovou činnost na podzim 2003. V následujícím roce postoupili na krajské kolo, kde skončili na pěkném 2. místě (nedokončili požární útok...). Následující sezónu byl cíl jediný - postoupit na MČR. Ale na kraji se jako překážka ukázal opět požární útok, a tak jsme se museli i napodruhé spokojit s 2. místem. V sezóně 2005/2006 již nemáme zastoupení v soutěži družstev dorostenců. Postupových soutěží se zúčastňují pouze 2 jednotlivci. Ve Velké Úpě (24.9.2005) se na ZPV umístil Petr Novák na 8. a Roman Chromý na 1. místě.


Tak se nám po tříleté odmlce podařilo obnovit soutěžní družstvo mužů. Na okresním kole nás však čekal nečekaný nepostup na krajské kolo :(. Po velice podprůměrném výsledku na PÚ jsme nakonec skončili na 3. místě a na oblastní kolo postupovali jen první dva týmy...


Podzim roku 2006 je ve znamení účasti jediného člena SDH Hajnice Petra Nováka na okresním kole ZPV v kategorii dorostenci - jednotlivci. Na soutěži v Malých Svatoňovicích vybojoval 2. místo a zajistil si tak velice dobrou startovní pozici na jarní soutěž...

Odkazy:
© 2007-20010 SDH Hajnice. Webhosting a správa stránek: Karel Řehák.